Zbigniew Wodecki nie żyje. Muzyk miał 67 lat

Zbigniew Wodecki nie żyje. Muzyk miał 67 lat

Zmarł Zbigniew Wodecki - wybitny muzyk i wokalista. Artysta miał 67 lat. Przebywał w szpitalu po udarze. Informacja o jego śmierci pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej artysty.

"W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z Warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim" - napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie wodecki.pl. Jak podkreślono, artysta zostanie pochowany w ukochanym Krakowie.

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. 

Wodecki grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej.

Jako wokalista Wodecki zadebiutował w latach 70. Wiele z wykonywanych przez niego piosenek stało się przebojami. To m.in. "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Chałupy", "Z Tobą chcę oglądać świat" i "Teatr uczy nas żyć". Sympatię najmłodszych zyskał dzięki wykonaniu piosenki tytułowej z bajki "Pszczółka Maja".


"Ja już swoje zrobiłem"źródło: http://www.rmf24.pl/
 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze