TE 5 NIEWŁAŚCIWYCH PORANNYCH NAWYKÓW NIE POZWALAJĄ CI SCHUDNĄĆ!

TE 5 NIEWŁAŚCIWYCH PORANNYCH NAWYKÓW NIE POZWALAJĄ CI SCHUDNĄĆ!
Nie jesz fast foodów ani słodyczy, regularnie ćwiczysz, ale mimo wszystko, nadal ciężko Ci zrzucić zbędne kilogramy?
 Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że ich codzienne nawyki mogą powodować problemy z uzyskaniem sylwetki marzeń. Poniżej znajdziesz pięć codziennych przyzwyczajeń, które nie pozwalają Ci schudnąć.

#1. Śpisz za dużo

http://cdn.lolmania.pl/2017/04/nawyk1.png

Jeśli śpisz za mało, Twój organizm produkuje więcej kortyzolu, czyli hormonu stresu, który pobudza apetyt. Spanie dłużej wcale nie jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Według badań, które przeprowadził dziennik PLOS One, spanie ponad 10 godzin dziennie może prowadzić do wyższego wskaźnika BMI.

#2. Nie odsłaniasz okien po przebudzeniu

http://cdn.lolmania.pl/2017/04/nawyk2.png

Odsłaniaj rolety lub zasłony zaraz po przebudzeniu. Jedno z badań wykazało, że poranne światło poprawia metabolizm i pobudza nasze ciało. Wystarczy nawet 20 ? 30 minut światła dziennego, aby pozytywnie wpłynąć na wskaźnik masy ciała.

#3. Nie ścielisz łóżka

http://cdn.lolmania.pl/2017/04/nawyk3.png

Może brzmi to dziwnie, ale to prawda. Badania przeprowadzone przez US National Sleep Foundation pokazały, że osoby ścielące swoje łóżka, mówiły iż śpi im się lepiej. Zdrowy sen jest optymalnym sposobem na uzyskanie dobrej masy ciała.

#4. Nie ważysz się regularnie

http://cdn.lolmania.pl/2017/04/nawyk4.png

Badacze z Cornell University udowodnili, że codzienne ważenie się jest dobrą techniką motywującą do utraty wagi. Ważenie swojego ciała powinno być pierwszą rzeczą, którą robisz rano przed jedzeniem lub piciem.

#5. Jesz za mało na śniadanie

http://cdn.lolmania.pl/2017/04/nawyk5.pngNaukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie mówią, że pierwszy posiłek po przebudzeniu powinien być syty i pełnowartościowy. Wszystko po to, aby w późniejszych godzinach nie nadrabiać braku kalorii podjadając. Zbilansowane śniadanie, które zawiera 600 kalorii, chude białka i węglowodany, bardzo pomoże Ci utrzymać dobrą wagę. 

Źródło: lolmania.pl
Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze