WYBURZYŁ ŚCIANĘ W PIWNICY. TO, CO ZA NIĄ ZNALAZŁ, JEST TRUDNE DO OPISANIA!

WYBURZYŁ ŚCIANĘ W PIWNICY. TO, CO ZA NIĄ ZNALAZŁ, JEST TRUDNE DO OPISANIA!

Zdecydowana większość z nas nie przepada za piwnicami, które wydają się zimne, wilgotne i nieprzyjemne. Przekraczając ich próg trudno zresztą nie oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę nigdy nie wiemy, co może się w nich ukrywać. O tym jak tajemnicze mogą być piwnice, w roku 1963 przekonał się jeden z mieszkańców Turcji. O jego odkryciu głośno jest do dziś. Co więcej, można je nawet odwiedzić.

Wszystko zaczęło się od tego, że mieszkaniec miasteczka Derinkuyu w Kapadocji postanowił zburzyć ścianę w swojej piwnicy. To właśnie wtedy odkrył, że kryje ona tajemniczy pokój. Jego zdumienie jeszcze wzrosło, gdy postanowił zobaczyć, co znajduje się w środku.

114730670491

Szybko przekonał się o tym, że sekret jest większy, to bowiem, co wydawało mu się pokojem, okazało się bramą do całego podziemnego miasta. Odkrycie szybko zainteresowało archeologów, którzy, w trakcie profesjonalnych badań, zlokalizowali między innymi podziemną świątynię, a nawet… fabrykę wina!

214730670492

314730670493

Przypuszcza się, że w podziemiach mogło pomieścić się nawet 20 tysięcy osób i ich dobytek, a o bezpieczeństwo mieszkańców nietypowego miasta dbał nawet specjalny system wentylacyjny.

414730675344

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze