10 PRZERAŻAJĄCYCH KAR, KTÓRE SPOTYKAJĄ NIEWIERNE KOBIETY NA CAŁYM ŚWIECIE. NIEKTÓRE Z NICH WCIĄŻ OBOWIĄZUJĄ!

10 PRZERAŻAJĄCYCH KAR, KTÓRE SPOTYKAJĄ NIEWIERNE KOBIETY NA CAŁYM ŚWIECIE. NIEKTÓRE Z NICH WCIĄŻ OBOWIĄZUJĄ!

Zjawisko zdrady i cudzołóstwa pojawiło się niemalże w tym samym czasie, co miłość i łączenie się ludzi w pary. Doświadczenia życiowe dowodzą, ze konsekwencje zdrady mogą być nieprzyjemne, niekiedy wręcz drastyczne. Patrząc na karty historii nietrudno jednak zauważyć, że zawsze bardziej karane były kobiety, mężczyznom natomiast zdrada zwykle uchodziła na sucho i nie ponosili oni poważniejszych konsekwencji. Moralność tego typu pozostała do dnia dzisiejszego.

Cudzołóstwo to zjawisko, które nie znajdowało i nadal nie znajduje akceptacji, nie mniej jednak w części świata, w której mieszkamy, cudzołóstwo nie podlega karze. Nieco inaczej kwestia ta wygląda w innych regionach świata, gdzie – zarówno w przeszłości, jak i obecnie – kary za niektóre występki były i są bardzo surowe, wręcz makabryczne. 
Poniżej prezentujemy listę dziesięciu najstraszliwszych kar w historii, którym poddawane były niewierne kobiety. Trzy ostatnie obowiązują nadal!

kara_dla_niewierych_kobiet_3

 

#1. Afryka

Niektóre plemiona afrykańskie stosowały karę bardzo surową - niewierną żonę oraz jej kochanka strącano w przepaść, zwracając przy tym uwagę na to, by wysokość była na tyle duża, aby oboje zginęli na skutek uderzenia o skały. 
 

#2. Turcja

W danych czasach stosowano prawo, na którego mocy mąż niewiernej żony oraz jego rodzina mogli dźgać cudzołożnicę tak długo, aż zmarła.  
 

#3. Mongolia

Zgodnie z prawem, które niegdyś obowiązywało w Mongolii, mąż, który dowiedział się o niewierności żony, mógł ją przepołowić, pozbawiając w ten okrutny sposób życia.
 

#4. Środkowy Wschód

Żona, która dopuściła się cudzołóstwa, była okaleczana w najwrażliwszych miejscach, m.in. na brzuchu, w okolicy klatki piersiowej oraz okolic intymnych, a następnie mąż wylewał na nią żrącą substancję.
 

#5. Korea

Żona, która dopuściła się zdrady, była zmuszana do picia octu – pod wpływem tego płynu kobieta zaczynała pęcznieć, natomiast mąż bił ją tak długo, aż skonała w cierpieniach.
 

#6. Tajlandia

W dawnych czasach na terenie Tajlandii kobieta, która dopuściła się zdrady, była zamykana w klatce przypominającej kształtem słonia. Następnie do klatki wpuszczano samca słonia, który był gotowy na zapłodnienie samicy. Najczęściej kobiety umierały w strasznych cierpieniach.
 

#7. Papua-Nowa Gwinea

Tutaj kary stosowano zarówno wobec kobiety, jak i jej kochanka, który był ścinany, nie mniej jednak przed śmiercią musiał zjeść palce, które odcięto jego kochance. 
 

A oto kary, które obowiązują nadal!


#8. Kraje arabskie

Obywatelka krajów arabskich, która dopuściła się cudzołóstwa, otrzymuje karę w postaci stu batów. 
 

#9. Kraje arabskie II

W sytuacji, gdy wymierzona obywatelce krajów arabskich chłosta okazuje się karą niewystarczającą, kobieta może być częściowo zakopana w ziemi, a rodzina oraz mąż mają prawo rzucać w nią kamieniami do momentu, aż umrze.

kara_dla_niewierych_kobiet_2

#10. Wsie w Indiach

Indyjski rząd sprzeciwia się obecnie samosądom, mimo to ludność wiejska wciąż praktykuje dawne zwyczaje – kobieta, która dopuściła się zdrady, jest gwałcona przez dziesięciu mężczyzn.

Źródło: badabun.net

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze