POLICJA ZATRZYMAŁA SAMOCHÓD, W KTÓRYM JECHAŁO PIĘĆ STARUSZEK. GDY DOWIESZ SIĘ DLACZEGO, NIE PRZESTANIESZ SIĘ ŚMIAĆ!

POLICJA ZATRZYMAŁA SAMOCHÓD, W KTÓRYM JECHAŁO PIĘĆ STARUSZEK. GDY DOWIESZ SIĘ DLACZEGO, NIE PRZESTANIESZ SIĘ ŚMIAĆ!

Sytuacja przydarzyła się policjantowi z drogówki patrolującemu autostradę. Funkcjonariusz zauważył, że jedno z aut jedzie po autostradzie z prędkością 30 km/h, przez co tamuje ruch pozostałych.

z18517357Q

Zdecydował się więc zatrzymać pojazd i sprawdzić co jest przyczyną tak wolnej jazdy i utrudniania ruchu. Gdy podszedł do auta, zobaczył, że w środku znajduje się pięć starszych kobiet. Wyglądały na mocno przestraszone, były blade i miały szeroko otwarte oczy.

– Dlaczego zostałyśmy zatrzymane? – zapytała kobieta siedząca za kierownicą –Przecież nie przekroczyłam prędkości.

– To prawda, na pewno nie jechała Pani zbyt szybko, ale jazda dużo poniżej ograniczenia prędkości również może być zagrożeniem dla innych kierowców – wyjaśnił spokojnie policjant.

– Jak to? Przecież jechałam dokładnie z przepisami: 30 km/h. Tak przecież jest tu napisane.

Funkcjonariusz policji, z trudem próbując powstrzymać śmiech, wyjaśnił, że liczba 30 to numer trasy, a nie ograniczenie prędkości. Nieco zakłopotana kobieta uśmiechnęła się i podziękowała policjantowi za wyprowadzenie jej z błędu. Jednak policjantowi jeszcze jedna sprawa nie dawała spokoju.

– Zanim pozwolę paniom odjechać, chciałbym jeszcze o coś zapytać. Czy pasażerki na pewno dobrze się czują? Pani koleżanki są blade, wystraszone i wyglądają jakby przed chwilą przeżyły coś strasznego.

– Oj, nic takiego – odpowiedziała kobieta – Po prostu wcześniej jechałyśmy drogą 169.

z18517363Q

Jeśli spodobała Ci się ta historia, nie zapomnij podzielić się nią ze znajomymi! :)

źródło: lolmania.pl

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze