WYSTARCZY JEDNA TOREBKA HERBATY I JUŻ NIGDY WIĘCEJ NIE ZOBACZYSZ MYSZY ANI PAJĄKÓW W DOMU!

WYSTARCZY JEDNA TOREBKA HERBATY I JUŻ NIGDY WIĘCEJ NIE ZOBACZYSZ MYSZY ANI PAJĄKÓW W DOMU!

Niejedna komedia pokazuje nam przezabawną scenę, kiedy w domu pojawia się wielki pająk lub niewinna myszka, a aktorzy o mało nie dostają zawału. Śmiejemy się, ale część z nas przypomina sobie siebie samych w podobnych sytuacjach w życiu prywatnym. Szkodnika trzeba się z domu pozbyć. To nie przelewki.

Dlaczego myszy wchodzą do domu?

Nie jest prawdą, że pojawienie się myszy w domu to efekt brudu czy po prostu niedostatecznej czystości. Gryzonie nie są wybredne i cały czas szukają dla siebie jakiegoś schronienia. Jeśli znajdą miejsce, które obiecuje jedzenie i spokój, jak większość domów ludzkich, nie będą wybrzydzać. Ważne jest, by nie ułatwiać im zdania i ich nie zapraszać pozostawiając na przykład otwarte kubły na śmieci, otwarte skrzynie na kompost, ignorować spadłe na ziemię w ogrodzie owoce czy wystawiać na zewnątrz jakieś jedzenie. Nawet karmnik dla ptaków powinien byc tak pomyślany, by myszy nie miały do niego wstępu.

Dom trzeba sprawdzić pod względem dziur i pęknięć. Myszy są w stanie wykorzystać szczeliny wokół rur, przewody z kablami i rynny. Jeśli my jesteśmy w stanie włożyć gdzieś palec, dla myszy jest to aż nadto wolnego miejsca. 

26812759-e1475785948232

    Myszy często nie widać. Zauważymy jedynie małe odchody wielkości ziarenek zbóż. Mogą pojawić się też ślady ugryzień, a nawet pchły i kleszcze, ponieważ myszy je roznoszą. Część z nich może nawet przechodzić na nasze dzieci i powodować bardzo poważne choroby.

Dlaczego pająki wchodzą do domu?

    Pająki z kolei najbardziej uciążliwe są na jesień, we wrześniu, kiedy zaczyna się ich okres godowy. Samice wtedy wyruszają na poszukiwania partnerów i nieraz kończy się to ich odwiedzinami w naszych domach. Wchodzą do nas najczęściej po prostu poprzez otwarte drzwi i okna, ale inne szczeliny także są nich ciekawą opcją. Pająki są w końcu dużo mniejsze od myszy.
 

Rozwiązanie: saszetki herbaty z mięty pieprzowej

 Mieszanka liści mięty zielonej (Mentha spicata) i liści mięty pieprzowej (Mentha piperita), czyli herbata z mięty pieprzowej, może być znakomitym sposobem na pozbycie się niechcianych gości z naszego domu lub sprawienie, że w ogóle go nie odwiedzą.

129599888-e1475786253557

 

Krok 1: Zatkaj dokładnie wszystkie miejsca, przez które niechciani goście mogą dostawać się do Twojego domu.

Krok 2: Dokładnie wysprzątaj dom i zabezpiecz wszystkie pojemniki z jedzeniem.

Krok 3: Zaopatrz się w herbatę z mięty pieprzowej w saszetkach

Teraz część najprzyjemniejsza – parzymy herbatę, rozsiadamy się w fotelu i spokojnie pijemy. Kiedy już wypijemy, zużytą torebkę herbaty umieszczamy w miejscu, które wydaje się nam być drogą wejścia szkodników do naszego domu. Dla zabezpieczenia średniej wielkości pokoju potrzeba około 3 torebek. Jest to sposób w pełni ekologiczny i do tego całkiem skuteczny, dzięki czemu można uniknąć wydawania sporych pieniędzy na specjalistę. Myszy i pająki po prostu boja się tego zapachu.

Żegnajcie szkodniki!

 Źródło: theheartysoul.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze