Dziecko urodziło się pokryte grubymi, białymi płatami skóry. Po 5 latach wygląda zupełnie inaczej...

Dziecko urodziło się pokryte grubymi, białymi płatami skóry. Po 5 latach wygląda zupełnie inaczej...

6-letni obecnie Evan Fasciano, mimo swojego krótkiego życia, zdążył się już sporo nacierpieć. 2 dni przed jego urodzeniem, rodzice usłyszeli przerażającą diagnozę.

arlekin1

Źródło: youtube.com

Chłopiec, ze względu na stan zdrowia musiał urodzić się 9 tygodni przed terminem. Później nie opuszczał szpitala przez kilka miesięcy.

arlekin2

Źródło: youtube.com

Jeszcze w trakcie ciąży okazało się, że chłopiec cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Płód arlekin, bo tak nazywa się ta przypadłość, powoduje, że skóra jest bardzo twarda, łuszczy się i potrzebuje intensywnego nawilżania.

arlekin3

Źródło: youtube.com

Evan cały czas narażony jest na wszelkie zakażenia, odwodnienie organizmu i udary słoneczne. Jego ciało nie poci się, przez co szybko się przegrzewa. Dziecko wymaga wyjątkowego traktowania. Na przykład, musi być kąpany dwa razy na dzień. Jest to niezbędne do usunięcia złuszczonego naskórka. Później jego ciało musi być dokładnie nawilżone.

arlekin4

Źródło: youtube.com

Wydawać by się mogło, że Evan jest przestraszony światem zewnętrznym, lub zbyt onieśmielony, aby żyć w społeczeństwie. Jest jednak zupełnie inaczej. Chłopiec cieszy się z każdego wyjścia na zewnątrz, a w szkole ma wielu przyjaciół

arlekin5

Źródło: youtube.com

To dzięki ich pomocy oraz wsparciu jest pozytywnie nastawiony do świata i życia. Kiedy na ulicy spotyka kogoś, kto go nie zna i przygląda mu się z ciekawością, Evan potrafi uśmiechnąć się do takiej osoby, a nawet powiedzieć „cześć”.

Jest naprawdę niesamowity! Pamiętajmy o tym, że akceptacja choroby sprawia, że ludzie z najgorszymi przypadłościami czują się szczęśliwi. Wystarczy tylko trochę wsparcia i empatii.

Źródło: youtube.com, tekst pochodzi z:polubione.pl

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze